تاریخ انتشار : Publish : نسخه قابل چاپ Print

درباره گروه

 

ظهورحسابداری در جهان ابتدا بصورت یک حرفه و همزمان با  برپایی نخستین تمدنهای بشری در 6 هزار سال قبل و در ایران به 2600سال  قبل برمی گردد. این حرفه طی 80سال گذشته با پیشرفت این دانش و ایجاد رشته های دانشگاهی و انجام تحقیقات تجربی و تدوین تئوری ها و استانداردهای حسابداری گام بزرگی بسوی علمی شده در مجموعه علوم اجتماعی برداشته است. طی قرن اخیر،حسابداری با ارائه گزارشهای مالی قابل اتکاء و صحیح و بموقع، نقش بی بدیلی در پاسخگویی دولتها به مردم و نیز تخصیص بهینه سرمایه توسط صاحبان سرمایه شرکتها داشته است.  

گروه حسابداری دانشگاه بوعلی سینا با دارابودن یک استادیار و یک مربی حسابداری  ، فعالیت خود را در سال تحصیلی 1385-1386 با پذیرش تعداد 40 دانشجو در دوره کارشناسی حسابداری در دانشکده علوم اقتصادی و اجتماعی آغاز کرد. از بهمن ماه 1391 دوره کارشناسی ارشد رشته حسابداری راه اندازی شده و تا مهر1395 در 5 دوره اقدام به پذیرش دانشجو کرده وتعداد26دانشجو فارغ التحصیل شده اند. هم اکنون برخی از فارغ التحصیلان رشته حسابداری این دانشگاه در دوره های دکتری مشغول به تحصیل بوده و برخی نیز در مشاغل مهم در بخش دولتی و شرکتهای خصوصی مشغول فعالیت هستند . این گروه در بهمن 1391 اقدام به پذیرش دانشجوی دکتری حسابداری نموده و درحال حاضر 4 دانشجوی دکتری مشغول به تحصیل هستند.

درحال حاضر این گروه دارای تعداد 180 نفر دانشجوی کارشناسی ، 18 نفردانشجوی کارشناسی ارشد و 4 نفردانشجوی دکتری است. تعداد اعضای هیات علمی این گروه نیز شامل 2 استادیار حسابداری، 1 مربی حسابداری و یک استادیار مدیریت بوده و یکی از اعضای هیات علمی( استادیار حسابداری) نیز بازنشسته شده است. برتامه های آتی این گروه شامل جذب اعضای هیات علمی جدید (حداقل استادیار حسابداری) در سال 95 و 96، ایجاد گرایش های جدید در دوره کارشناسی ارشد حسابداری ،  راه اندازی مجدد دوره دکتری حسابداری ( 1396 به بعد )، راه اندازی مجله علمی و پژوهشی حسابداری و برگزاری سمینار ملی حسابداری در سالهای آینده است.

 

مشخصات اعضای هیات علمی گروه حسابداری

ردیف

نام اعضای هیات علمی

آخرین مدرک تحصیلی

رتبه دانشگاهی

سابقه تدریس

زمینه تحقیقاتی

1

حسن     زلقی

دکتری حسابداری

استادیار

21سال

حسابداری مالی، حسابرسی

2

عباس    افلاطونی

دکتری حسابداری

استادیار

5 سال

حسابداری مالی

3

محسن    ختن لو

فوق لیسانس حسابداری

مربی

10

حسابداری

4

روح اله      سهرابی

دکتری مدیریت تولید

استادیار

6

مدیریت